Wpisy użytkownika Caretta z dnia 17 sierpnia 2010

Liczba wpisów: 1

karigi
 
To ja!!! :)
Znalazłam właśnie zdjęcia z czasów, nie tak dawnych, gdy moja fascynacja sztuką użytkowa osiągnęła apogeum. Efektem tego były m. in. wieszaki wykonane metoda decoupage, instalacje artystyczne na drewnie (które niebawem pokażę), i torby. Niestety - nie zrobiłam zdjęć wszystkim swoim wytworom...właściwie nie wiem czemu, może szał twórczy kazał mi o tym zapomnieć? Ale co mam, to pokażę.

Na pierwszy ogień - wieszak na torby z ręcznie ciętej i szlifowanej deski, przeciągniętej farbą akrylową i ozdobionej metodą decoupage - motyw słonecznikowy. A na wieszaku torby mojej produkcji. Torbę słonecznikową - jedyną, która zdjęcie pokazuje w miarę wyraźnie - wykonałam w następujący sposób:
Narysowałam projekt i zrobiłam wykrój, po czym zapędziłam do roboty znaomą genialną krawcową :). A potem przez okrągłe 2 tygodnie filcowałam... aplikacja jest filcowana na sucho, część elementów wykonałam wcześniej na własnoręcznie skonstruowanych formach, a dopiero potem nafilcowywałam na materiał.
Torba jest zamykana na ogromny drewniany guzik, posiada podszewkę. Sama tez jest przeogromnna - i sprzedana... musze powiedzieć, że mi żal. :(

W następnym odcinku moje największe dziwactwa  - czyli Cosie, które nazywam "instalacjami artystycznymi" :p
A potem wrócę pewnie do biżu... :) :) :)
  • awatar Roxi na Wrzosowisku: Twórcza Kobietko - ta torba ze słonecznikami jest fantastyczna! Musiałaś się nieźle natrudzić przy tym filcowym wzorze, ale efekt wart pracy :)No i ile satysfakcji - mnie też daje ogromną frajdę tworzenie domowych "przedmiotów użytkowych" (na ile są one przydatne moim domownikom to już sprawa drugorzędna ;) )
  • awatar kaasic: torba świetna :D sama bym taka nabyła :)
  • awatar Szkatułka Beaty: Torba cudna :) a wieszaczek jeszcze ładniejszy!
Pokaż wszystkie (3) ›